""
""

Aduriz iz ofsajda oteo pobedu Valensiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.04.15. | 21:50

Ovo je bio četvrti uzastopni remi u duelima ekipe iz Bilbaa i Valensije, a gosti su meč završili bez isključenog Otamendija

Atletik Bilbao uspeo je da na svom terenu iščupa bod protiv Valensije (1:1) u utakmici 32. kola Primere, ali je do remija došao zahvaljujući velikom previdu linijskog sudije koji nije digao zastavicu pošto se strelac Aric Aduriz našao u ofsajdu.

Izgleda da ova dva kluba u poslednje vreme ne mogu da odigraju drugačije, pošto im je ovo četvrti meč zaredom završen bez pobednika.

Ekipa Valensije je još i dobro prošla, pošto je od 82. minuta igrala bez isključenog Nikolasa Otamendija. Osam minuta kasnije stigla je kazna u vidu već pomenutog pogotka Aduriza, a prethodno je golman Dijego Alves odbranio udarac Borhi Vigeru.

Prethodno, slepi miševi iz Valensije poveli su u 61. minutu, kada je sjajnu kombinaciju pogotkom krunisao Rodrigo de Paul kojem nije bilo previše teško da zatrese mrežu.

I pre tog potoka gostujuća ekipa bila je prilično sigurna na lopti, iako je Bilbao izveo dosta kornera, ali jednostavno nije mogao da iskoristi gužev pred golom gostiju.

Valensija je ovim remijem propustila priliku da se približi trećeplasiranom Atletiku iz Madrida, a i dalje ekipi sa Mestalje za vrat diše Sevilja.