""

Ajaks prekinuo post i zaseo na čelo tabele, šta se dešava sa PSV?!

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.11.13. | 22:34

Filipsovci u 90. minutu stigli do boda protiv Herenvena

Reprezentativna pauza očigledno je jako prijala fudbalerima Ajaksa, koji nisu imali problem da rutinski "išamaraju" Herakles i prekinu seriju od tri uzastopne utakmice bez pobede, popnu se na čelnu poziciju Eredivizije i bar se do nedelje zadrže tu gde jesu - 3:0.

Nije se puno čekalo na prvi gol domaćina - svega 120 sekundi, kada je Hoesen naterao Pasvera da loptu vadi iz mreže. Posle šokantnog gola na startu utakmice gosti su krenuli malo konsolidovali redove i pružili malo jači otpor.

Ipak, u 56. minutu Kopljanici su duplirali prednost preko Fišera i bilo je gotovo izvesno da će domaćin upisati sedmi trijumf u sezoni.

Završnu reč imao je Klasen u 79. minutu.

Što se tiče ekipe PSV, mi i dalje nismo sigurni šta se dešava sa Filipsovcima... Jer, domaćin je imao igrača više od 15. minuta, a Herenven je bio i više nego ravnopravan protivnik, koji je čak i prvi poveo! Igrao se 80. minut kada je Vildšut šokirao Filips stadion, međutim, bukvalno u poslednjim momentima utakmice Jozefzon je uspeo da postigne gol i tako donese bod nekadašnjem neprikosnovenom šampionu Holandije – 1:1.

PSV se sada nalazi na poziciji broj sedam sa 20 bodova, dok Herenven ima jedan manje.