""

Ajaks ušao u seriju, Gudelj majstorski rešio utakmicu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.09.16. | 18:38

Tim iz Amsterdama sada deli drugo mesto sa PSV Ajndhovenom i AZ Alkmarom...

Ajaks se izgleda oporavio od onoga što ga je zadesilo na početku sezone (ispadanje iz Lige šampiona, remi kod kuće sa Rodom, poraz od Viljema) i sada je zahvaljujući porazu aktuelnog šampiona PSV-a u derbiju od Fajenorda na deobi drugog mesta.

Kopljanici su uspešno prebrodili gostovanje Heraklesu (2:0), a ponovo je jedan od najboljih igrača u timu iz Amsterdama bio naš Nemanja Gudelj. Srpski reprezentativac postigao je drugi gol za goste u 77. minutu i tako praktično otklonio sve dileme oko pobednika.

Epitet igrača utakmice ipak ide u ruke kapitena ovog novog Ajaksa, Davija Klasena, koji je po četvrti put na šestoj utakmici u Erediviziji ove sezone postigao prvi gol za svoj tim i tako otvorio vrata ka pobedi. Klasen se u 66. minutu odlično snašao u šesnaestercu posle centaršuta sa boka i završio akciju rutinskom egzekucijom.

"Desetka" Ajaksa imala je veliki udeo i kod drugog pogotka svog tima, pošto je povela akciju koju će Gudelj lepo završiti nakon solo prodora i jednog lažnjaka...

Ajaks sada ima 13 bodova, koliko PSV i AZ Alkmar i deli drugo mesto. Ubedljivo je prvi Fajenord sa maksimalnih učinkom - 6/6 i 18 bodova.