Ajaks vozio u rikverc, Herakles bio na korak od senzacije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.08.18. | 20:39

Ni 13 minuta nadoknade nije pomoglo trofejnom klubu da osvoji tri boda. Tadić odigrao ceo meč

Nadali su se navijači Ajaksa ubedljivoj pobedi na startu nove sezone Eredivizije, a na kraju je njihova ekipa morala da spašava živu glavu na svom terenu protiv Heraklesa. Na kraju 1:1 i utisak da Ajaks ima problem sa realizacijom jer je stvorio duplo više prilika od večerašnjeg rivala.

Posle prvog poluvremena bez golova, bilo je za očekivati da Kopljanici krenu svim silama napred. I to su domaći i uradili, ali ih je Herakles uhvatio na spavanju.

Igrao se 84. minut kada je švedski vezista Kristof Peterson povukao kontranapad, a onda sjajnom parabolom sa 20-ak metara skinuo paučinu iz gornjeg desnog ugla gola Ajaksa.

Vrag je tada definitivno odneo šalu i domaćin je jurnuo po izjednačenje. Četiri minuta kasnije Ajaks je uspeo da dođe do cilja. Hakim Zijeh izveo je korner sa desne strane, a Matijs de Liht bio je najsnalažljiviji pred protivničkim golom.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić bio je jedan od najktivnijih u ekipi Ajaksa. Probao je prodorima da unese nemire u redove gostiju, često mu je to polazilo za rukom, ali ne i da u završnici zatrese mrežu.

Zbog brojnih prekida, odugovlačenja i povreda, nadoknada je iznosila čak 13 minuta, ali ni to nije bilo dovoljno da Kopljanici naprave potpuni preokret i dođu do pobede.

HOLANDIJA 1 - 1. KOLO

Cvole - Herenven 2:3 (1:3)