""
""

Ajntraht zapalio petardu u Nirnbergu, ali su dva majstorska gola ublažila havariju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.03.14. | 18:13

Drmić i Kampana na žestoke muke stavili Trapa, dok je njegov kolega Šafer čak pet puta vadio loptu iz mreže

Jesu primili pet komada, da im sudbina visi o koncu, ali su dali dva izvrsna pogotka, koja vraćaju nadu u spas sezone - fudbaleri Nirnberga doživeli su poraz rezultatom 5:2 od Ajntrahta iz Frankfurta i tako sebi otežali borbu za opstanak, koja će sigurno trajati sve do poslednjeg kola!

Prvi pogodak na meču gosti iz Ajntrahta postigli su u 21. minutu susreta, kada je Barneta lucidno iskoristio lošu reakciju odbrane i asistenciju Aignera pretvorio u pogodak. Interesantno, rezultatom 1:0 završen je prvi deo igre i ništa nije ukazivalo na to da će na Grundigu biti viđeno čak sedam pogodaka.

Početkom drugog dela lopta se još jednom našla u mreži domaćina. Situacija potpuno preslikana kao ona iz prvog dela igre, čak je i Aigner ponovo bio asistent, ali je gol postigao Hoselu

Fudbaleri Nirnberga nisu uspeli ni da se oporave od šoka, a već je pao i treći gol. Ovog puta strelac je bio Madlung, u 53. minutu susreta.

Ipak, od tog trenutka domaćin se potpuno reaktivirao, podigao i probao da se potpuno vrati u meč. I to na kakav način! Prvo je Josip Drmić na asistenciju Kampane poslao pravu bombu u gol Trapa, da bi nedugo zatim i Kampana još jednom lansirao pravi neodbranjivi projektil...

Momenat koji je definitivno odlučio pitanje pobednika dogodio se u 80. minutu, kada je levi bek Nirnberga, Pinola, zaradio direktan crveni karton, nakon čega su gosti postigli još dva pogotka i došli do tri boda - Hoselu je zatresao mrežu u 88. minutu, a Kadlec u poslednjim momentima susreta za konačnih 5:2.