"Almerija"

Aribas matirao svoje, Almerija uzalud dva puta vodila

Vreme čitanja: 1min | pet. 23.08.13. | 23:50

Lafita spasio Hetafe sa golom i iznuđenim penalom...

AlmerijaAtletik Bilbao iskoristio je prednost domaćeg terena i slavio protiv Osasune sa 2:0. Aribas je greškom postigao autogol u 31. minutu i prosto utabao domaćinu put do pobede, a De Markos se potrudio osam minuta pre kraja meča da je i potvrdi za plasman u sam vrh Primere.

Kako je tekao rezultat, Hetafe može da bude zadovoljan što je kod kuće izvukao bod protiv nepredvidljive Almerije – 2:2. Posle početnog propitivanja snaga usledila je goleada u roku od sedam minuta. Gosti su poveli preko Rodrija, izjednačio je Lafita, a Sorijano opet bacio domaće u očaj. U nastavku igre bio je egal, a onda trenutak odluke zbio se u 85. minutu. Rafita je faulirao Lafitu u kaznenom prostoru, a Dijego Kastro je bio precizan sa bele tačke.