""

Anderleht je dobitnik dana

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.11.13. | 22:27

Šampion pobedio Genk minimalcem u derbiju i na najbolji način iskoristio remi Standarda i Briža

Anderleht je definitivno dobitnik dana u Belgiji. U danu kada su koplja ukrstili četiri od pet prvoplasiranih timova, aktuelni šampion je jedini profitirao. Večerašnjom pobedom od 1:0 u Genku je na najbolji način iskoristio remi Standarda i Briža i ljutom rivalu prišao na samo tri boda razlike. Da je Standard kojim slučajem danas pobedio, a Anderleht izgubio razlika bi bila ogromnih osam bodova.

Anderleht je u Genku slavio golom defanzivca Mbembe koji je sjajno reagovao na idealan centaršut Tilemansa i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Keteleša. Situaciju za Anderleht je dodatno olakšao defanzivac domaćih Mbođi koji je već  devetom minutu meča zaradio crveni karton zbiog divljačkog starta sa dve noge nad Ačiampongom.

Anderleht je od tada dominirao, ali su domaći dobro zatvarali prilaze golu Keteleša. Najbolju priliku je promašio naš Aleksandar Mitrović u 56. minutu kojeg je dobro proigrao raspoloženi Ačijempong, ali Srbin nije imao sreće da zatrese mrežu iz povoljne prilike. Mitrović je odigrao ceo meč za goste, dok je Luka Milivojević zamenjen na poluvremenu.

Profitirao je i Zulte Varegem koji je odradio posao protiv slabašnog Beverna i pobedom od 2:0 upisao pobedu koja ga je izjednačila sa Genkom na drugom mestu.