"Čovek odluke: Skot Arfild"

Arfild ga dao iz svlačionice, Barnli hita ka Premijer ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.04.16. | 15:25

Lider Čempionšipa po oprobanom receptu srušio Lids (1:0) golom u prvom minutu utakmice

Čovek odluke: Skot Arfild

Barnli je opravdao ulogu favorita u okršaju sa posrnulim Lidsom kojeg je u uvodnom meču 41. kola Čempionšipa porazio sa 1:0 na svom Turf Muru i održao prednost od četiri boda nad prvim pratiocem Midlzbrom, koji doduše ima dve utakmice manje.

Nije ovo bio lep meč, bio je preslikan, tipično "barnlijevski" kakav izabranici Šona Dajša često igraju tokom ove sezone, a što im donosi uspeh, a verovatno će im doneti i plasman u Premijer ligu. Igrači faktički još nisu bili ni istrčali na teren iz svlačionice, a na semaforu je bilo 1:0. Domaćin je poveo ranim golom Skota Arfilda kada je u prvom minutu majstorski sa leve strane matirao Silvestrija i doneo važne bodove svom timu.

Bio je ovo osmi pogodak reprezentativca Kanade u Čempionšipu, a u preostalih 89 minuta videli smo jalove napade Lidsa i sjajnu odbranu Barnlija. Iako nije odigrao loše, slavni tim iz Jorkšira zabeležio je danas treći poraz u poslednje četiri utakmice. Iako im opstanak u Čempionšipu za sada nije ugrožen, definitivno su nastupili vrlo teški dani za nekadašnjeg šampiona Engleske.