"Kreatori uspeha Tobdžija: Čemberlen i Ozil"

Arsenalov očajni niz nestao za 88 sekundi: Ozil i Čemberlen zakucali Bornmut (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 16:20

Brzi golovi ofanzivnih fudbalera Tobdžija i sjajni Peter Čeh omogućili prvi trijumf ekipi Arsena Vengera posle četiri utakmice

Kreatori uspeha Tobdžija: Čemberlen i Ozil

Arsenal je na gostovanju u Bornmutu uspeo da prekine crnu seriju od četiri meča bez trijumfa i čak tri na kojima tim Arsena Vengera nije postigao ni gol. Tobdžije su imale fino nedeljno popodne na Din Kortu, gde su slavile sa 2:0, a čitav posao završili su za svega 88 sekundi sredinom prvog dela.

Prvo je Mesut Ozil nakon lepe razmene pasova i asistencije Žirua zakucao loptu u mrežu Trešnjica, a samo minut kasnije Okslejd-Čemberlen je nakon pasa Remzija sjajno pogodio suprotan ćošak gola Artura Boruca i obezbedio laganu prednost gostima. Zanimljivo, ovo je prvi pogodak nekadašnjeg juniora Sautemptona na gostovanjima u karijeri, a sve ostale pogotke postigao je na Emiratima.

Mogao je Bornmut odmah da uzvrati, ali je u 27. minutu Petr Čeh sjajno sačuvao mrežu posle pokušaja Harija Artera i sprečio domaćine da se vrate u igru. Arsenal je uglavnom kontrolisao dešavanja na terenu, a u 55. minutu na drugoj strani se istakao Artur Boruc koji je maestralno zaustavio pokušaj Aleksisa Sančeza.

Finiš meča doneo je ofanzivu domaćina i želju da se vrate u meč, ali je u nadoknbadi vremena danas fantastični Peter Čeh sprečio prvo Stiva Kuka, a zatim i Artera da postignu počasni pogodak za Bornmut. Češkom golmanu je ovo bio 12. meč bez primljenog gola ove sezone u Premijer ligi. Klasa!

Ovim trijumfom, Arsenal je preskočio Mančester Siti na tabeli i sada deli drugo mesto zajedno sa gradskim rivalom Totenhemom (imaju po 48 bodova). Ispred njih je Lester sa pet bodova više.