"Teracino pogađa "

Asistencija sezone u Cvajti: U padu grudima namestio volejčinu saigraču (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.03.15. | 22:16

Bohumov tandem Terode – Teracino sam dobio Nirnberg uz pomoć odbrane domaćina

Teracino pogađa Golgeteri su razočarali u 26. kolu druge lige Nemačke, ali su igrači Bohuma Simon Terode i Marko Teracino izvadili kolege, kako brojkama, tako i lepotom prvog gola u pobedi nad Nirnbergom 2:1 (1:0).

Ne može se odrediti ko je više zaslužan za jedan od lepših golova u Cvajti ove sezone, da li Terode zbog asistencije ili Teracino zbog voleja, pošto je prvopomenuti grudima savršeno spustio loptu saigraču i verovatno zabeležio najbolju asistenciju sezone. Pogledajte ovaj pogodak od 5:10.

Isti tandem je nastavio i u drugom poluvremenu, samo su uloge zamenjene, a sve je započeo defanzivac domaćeg Nirnberga Even Hovland lošim pasom, a Terode je postigao 14. gol u sezoni i tako preuzeo prvo mesto na listi najboljih strelaca Cvajte.

Ali Nirnberg nije odustao, domaći igrači su kidisali na protivnike pri rezultatu 2:0 kao i na početku i to im se isplatilo pošto je Penijel Mlapa u 70. minutu – samo šest minuta posle drugog gola Bohuma – smanjio prednost domaćih.

Usledila je totalna ofanziva Nirnberga, ali je Mlapa u 87. minutu slabo udario glavom iz izgledne situacije i propustio šansu da postane heroj. Domaći su u velikom padu igre i u poslednje četiri utakmice imaju osvojen tek jedan bod.

14. GROJTER 26 6 11 9 25 30 29
15. MINHEN 1860 26 6 8 12 35 40 26