Azar, Štindl, Hofman... Ždrepci mogu do titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.11.18. | 19:50

Tim iz Menhengladbaha pobedom nad Hanoverom (4:1) nastavio da goni imenjaka na tabeli

U odsustvu očajnog Bajerna iz Minhena šampionska trka dve Borusije biće verovatno glavna tema u Bundesligi u nastavku sezone. Milioneri imaju bodovnu prednost u odnosu na Ždrepce na vrhu (četiri poena), ali ukoliko uspe da održi formu, ekipa Ditera Hekinga može da se nada povratku titule u grad posle 40 i kusur godina.

Velikan nemačkog fudbala koji je 70-ih bio strah i trepet ponovo je večeras podsetio na te dane, a predvođen taktovima Torgana Azara i kapitena Larsa Štindla fudbaleri Borusije zgromili su Hanover sa 4:1. Nije domaćine omeo ni rani gol Bobija Vuda iz prvog napada na meču.

Samo 20 sekundi od prvog sudijskog zvižduka bilo je dovoljno Amerikancu da utiša stadion, ali i izazove gnev domaćih fudbalera. Taj gnev ispoljili su kroz lepe akcije i golove, a samo šest minuta trebalo je Edenu Azaru da vrati meč na početak lepim udarcem za 1:1.

Dugo je Hanover odolevao, ali je skupo platio grešku iz finiša prvog dela. Švajcarski desni bek Mihael Lang pobegao je odbrani gostiju i postigao bundesligaški prvenac, a verovatno najlepši detalj na meču bila je akcija iz 58. minuta kada je Azar spremio fantastično gol kapitena Larsa Štindla za 3:1.

Konačan rezultat postavio je Švajcarac Denis Zakarija u 77. minutu posle sjajne akcije i neuspele ofsajd zamke, pa je Borusija time zaokružila fantastično veče. Sjajan meč odigrali su Ždrepci, pokazali da imaju kvalitet i potencijal da se upuste u trku za titulu.

NEMAČKA 1 - 12. kolo

Leverkuzen - Štutgart 2:0 (0:0)