""

Azeri naljutili Nemačku pa dobili petardu

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.10.17. | 22:43

Severna Irska poražena u Norveškoj

Fudbaleri Nemačke u velikom stilu završili su kvalifikacije za Mundijal. Panceri su u Kajzerslauternu do nogu potukli selekciju Azerbejdžana sa 5:1 u 10. kolu C grupe kvalifikacija.

Selekcija koju sa klupe predvodi Robert Prosinečki dobro se držala u prvom poluvremenu koje je završeno bez pobednika 1:1.

Ali, da su Nemci u nastavku ubacili u dve brzine više i za samo 12 minuta osigurali ubedljivu pobedu.

Leon Gorecka je u devetom minutu doveo Pancere u vođstvo, a izjednačio je Ramil Šejdajev u 34. Rapsodija Nemačke počela je u 54. minutu golom Sandra Vagnera.

Nastavio je Antonio Ridiger 10 minuta kasnije, a potom je u 66. Gorecka drugim golom na utakmici povisio na 5:1. Konačan rezultat postavio je Emre Džan u 71. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe Norveška je slavila u Oslu sa 1:0 protiv Severne Irske koja je osigurala mesto u baražu. Duel je odlučio Kris Brant autogolom u 71. minutu.