Bamberg nije uspeo, Miler promašio trojku za pobedu! Zvezda i Darušafaka odlučuju u Istanbulu o prolasku u TOP 8

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.03.17. | 22:46

Tim Dejvida Blata slavio u Nemačkoj s 99:97 i to posle produžetka

Bamberg se borio, ali nije uspeo!

Čekala je Crvena zvezda pobedu Brosea nad Darušafakom, ali je turski sastav ipak došao do tesnog trijumfa od 99:97 (84:84) posle produžetka i tako najavio odlučujuću utakmicu u borbi za TOP 8 koja će se u Istanbulu igrati 7. aprila između Darušafake i Crvene zvezde. I to bez obzira na rezultat utakmice u Beogradu između Zvezde i Uniksa koja se igra sutra.

Darijus Miler je imao trojku za pobedu, ali je iz teške situacije promašio.

Utakmica se rešavala u dodatnih pet minuta gde smo videli baražnu paljbu s obe strane, Zizis je bio precizan sa distance, sudije su imale čudan kriterijum, Klajburn i Tajs su bili precizni... A u poslednjih 30 sekundi videli smo sve i svašta, pa i kada je suđenje u pitanju. Miler je imao napad kojim bi trojkom doneo novi produžetak, fauliran je, promašio je bacanje, imao šut za pobedu i promašio.

Najefikasniji kod Darušafake bili su Vonamejker sa 30 poena i Klajburn sa 26.

Tokom većeg dela razlika je bila oko 10 poena na strani Brosea koju su domaći držali pre svega dobrim procentom šuta. Trinkijeri je u najavi za meč najavio da će se njegov tim boriti za svaku loptu i da želi da na pravi način završi sezonu pred svojim navijačima. I stvarno su se borili.

Poštena igra domaćina dovela je do prednosti koju su gradili preko Fabijana Kozera i Maodo Loa, držali su ukupno domaći procenat šuta preko 40 odsto tokom većeg dela meča i to je bilo dovoljno da domaći sastav uđe s prednošću od tri poena u poslednjih 10 minuta meča. Sa druge strane, otpor su pružali Vil Klajburn, kao i Bred Vonamejker koji je igrao protiv svog bivšeg kluba u kom je ostavio dubok trag.

Ipak, kada je bilo najvažnije tim Andree Trinkijerija je pao, Darušafaka je pokazala da je ozbiljan sastav, izvukla produžetak i došla do veoma važne pobede u poslednjim sekundama. Imali su Turci i dosta sreće u ovom meču.

Dobro po Zvezdu je to što i dalje drži sve u svojim rukama. Pobeda u Istanbulu vodi u četvrtfinale.