""

Baskijski bog - Aric Aduriz! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 04.04.17. | 21:40

Za neke karijera počinje tek u četvrtoj deceniji

Atletik Bilbao ostaje u trci za Evropu, a neuništivi veteran Aric Aduriz je garant tih nada. Fantastični napadač je sa dva gola večeras režirao pobedu od 2:0 nad Espanjolom na San Mamesu i Baskima sada ostaje da čekaju kikseve Viljareala i Real Sosijedada.

Aduriz ima 26 godina, a igra fudbal karijere. Večeras je ušao u istoriji baskijskog kluba. Postao je deseti na večnoj lista strelaca ovog kluba u Primeri. Sa ukupno 102 gola je prestigao klupsku ikonu Đulena Gerera. Ukupno je dao 20 golova ove sezone u svim takmičenjima, a čak 18 od tih 20 je postigao sa San Mamesu.

Dolaskom Ernestea Valverdea na klupu Atletika, Aduriz je u četvrtoj deceniji zaigrao najbolji fudbal u životu. U 298 utakmica pod Valverdeovom palicom je postigao čak 100 golova. Do 30. godine, Aduriz je imao 54 gola u Primeri, dok je u četvrtoj deceniji postigao čak 88! Neverovatne brojke neuništivog Baska…

Prvi gol je dao u 17. minutu sa bele tačke iz penala koji je prethodno  iznudio Munijain. Dvadeset minuta kasnije reagovao u maniru rasnog centrafora posle uklizavanja na centrašut Benjata iz prekida. Bila je to tačka na Espanjolove nade… Atletik Bilbao je nastavio da dominira, Katalonci su bili jako loši, a u finišu meča je Dijego Lopez sprečio Aduriza u stopostotnoj šansi da zabeleži het-trik.