""
""

Bastija gurnula Marselj u borbu za opstanak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 18:51

U sudaru dva loša, pobedio je onaj koji je manje grešio. A danas je to bila Bastija koje je slavila sa 2:1 protiv Olimpika iz Marselja u 32. kolu Lige 1.

Da stvar bude još gora za nekadašnjeg šampiona Evrope, ekipa sa stadiona Veledroma sada dolazi u ozbiljnu situaciju da se do kraja sezone bori za opstanak u elitnom francuskom takmičenju.

Pored trijumfa Bastije, prvog posle četiri utakmice, večerašnji duel na Korzici pamtiće se i po tome što je fudbaler Marselja Abu Dijabi bio starter na jednom meču Lige 1 prvi put od septembra 2005. godine kada je nosio dres Oksera.

Malerozni vezista nije, međutim, uspeo da pomogne Marselju da izbegne bolan poraz.

Gosti su poslednjih devet utakmica pobedili samo jednom, a da će ta serija nastaviti bilo je jasno i u 47. minutu kada je Karim Rekik nespretno zahvatio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu.

Tu nije bio kraj mukama Marselja, pošto je u 56. minutu Gael Danik iskoristio penal posle prekršaja golmana Stiva Mandande.

Nadu gostiju za trenutak je probudio najbolji strelac tima Miši Bačuaj u 77. minutu, ali je ona definitivno umrla sa isključenjem Romana Alesandrinija četiri minuta pre kraja utakmice.

LIGA 1 - 32. KOLO:

Monako - Bordo 1:2 (0:1)