Bešiktaš gazi, ali je Bašakšehir lider (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.09.16. | 21:55

Maleni klub iz Istanbula posle četiri kola jedini sa stoprocentnim učinkom

Heroj Bešiktaša: Taliska

Start nove sezone u Turskoj doneo nam je i jedno veliko iznenađenje, a to je činjenica da se zanimljiv klub Istanbul Bašakšehir posle četiri odigrana kola šepuri na vrhu tabele ispred šampiona Bešiktaša. Revolucija je počela letos, pobedom nad Fenerbahčeom od 1:0, ali danas je svima jasno da se ovaj tim ne šali.

Ako znamo da su tokom leta čelnici Bašakšehira utrošili samo 1.200.000 evra na pojačanja, dok je recimo Bešiktaš strovalio nekoliko desetina miliona, čudo je kako je mali klub ispred velikog. Ali, na primeru Lestera naučili smo da svi imaju šansu i biće zanimljivo videti koliko će simpatični tim iz Istanbula koji vodi trener Abdulah Avči izdržati u trci.

Danas je do nove pobede Bašakšehir došao na gostovanju protiv Gacijantepa (1:0), gde je pogodak odluke postigao iskusni napadač Mehmet Batdal koji je asistenciju Oztoruna pretvorio u pobedonosni gol u 65. minutu.

Do nove radosti došao je i Bešiktaš koji je protiv Ahisara čitav posao završio u prvih 45. minuta. Jedno od najskupljih letošnjih poijačanja Taliska već u osmom minutu doveo je Orlove u vođstvo, a u nadoknadi prvog dela Hugo Rodaljega je autogolom omogućio ekipi Senola Guneša novu radost u šampionatu. Bešiktaš je do kraja iskusno zadržao stečenu prednost i upisao nove bodove u borbi za odbranu trofeja.

Srpski reprezentativac Jagoš Vuković radovao se danas samo bodu u okršaju njegove Konje i Genčlerbirligija, a imali su i sreće on i saigrači jer su do boda stigli u 88. minutu zahvaljujući autogolu Ugura Čifčija. Ovim remijem Konja je ostala u sredini tabele na sedmoj poziji.