"Roni proslavlja pogodak"

Bombe svetskog rekordera Ronija za Hertinu trojku! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.04.13. | 23:25

Brazilac, koji zvanično ima najjači šut na svetu, sa dva strašna pogotka pokazao zašto ga Berlinci drže u timu

Roni proslavlja pogodakFudbaleri Herte nalaze se sve bliže tituli i povratku u Bundesligu, pošto su u derbiju Cvajte demonstrirali silu protiv Ajntraht Braunšvajga i slavili sa 3:0, čime su se odlepili na četiri boda prednosti šest kola pre kraja.

Heroj pobede tima iz Berlina bio je asistent i dvostruki strelac Roni, koji je sa dva munjevita udarca iz slobodnog udarca probušio mrežu. Inače, sjajni Brazilac je poznat kao svetski rekorder po jačini šuta.

Domaćin je od samog starta krenuo ofanzivno, što je uplašilo izgubljene goste, koji nisu znali šta ih je snašlo. Ipak, pogodaka nije bilo sve do 34. minuta, kada je Roni postigao prvi od dva munjevita pogotka. Slobodan udarac, iskosa sa leve strane nije bio nikakav problem za Brazilca, koji je umalo probušio mrežu nemoćnog Davarija.

Iskusni Roni bio je asistent kod drugog pogotka u 55. minutu, kada je Gustavo Adrijan Ramos odlično istrčao po desnoj strani i   postigao vrlo lep pogodak kojim je udvostručio prednost svog tima.

Ekipa Ajntrahta je pokušavala da se nekako vrati u meč, ali joj nikako nije polazilo za rukom. Svaku nadu gostiju "ubio" je još jednom Roni, koji je u 76. minutu uputio strahovit udarac ka golu Davarija, koji je definitivno mogao ozbiljno da povredi onog ko bi se našao na putanji lopte... Pogledajte i uverite se sami.

Herta se sada izdvojila na prvom mestu sa 62 boda, četiri više od Ajntrahta, koji je ipak ostao glavni konkurent za odlazak u viši rang.