""

Braunšvajg zaboravio kako se pobeđuje na strani

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.01.17. | 16:21

Lider Cvajte se u nadoknadi vremena spasao poraza od Vircburgera - 1:1

Delovao je Ajntraht iz Braunšvajga kao najozbiljniji kandidat za plasman u Bundesligu, ali njegove ambicije sve češće trpe žestoke udarce. Ekipa iz Donje Saksonije opet nije pobedila u gostima, štaviše jedva se spasla poraza, ali je makar donela bod iz Vircburga, gde je domaćin pretio da napravi senzaciju - 1:1.

Na kraju, lidera Cvajta sačuvao je švedski napadač Kristofer Niman. U prvom minutu nadoknade reagovao je na pas Slovenca Nika Omladiča i na taj način Ajntraht je uspeo da se izvuče, iako mu je od 33. minuta pretio poraz, posle pogotka Albanca Rame.

Ovo je sastavu iz Braunšvajga bila šesta uzastopna utakmica bez pobede u gostima (po tri remija i poraza), pa sad uopšte ne deluje ubedljiv. Štaviše, ukoliko Štutgart slavi sutra, a Hanover u ponedeljak onda će sve tri prvoplasirane ekipe na tabeli imati isti broj bodova - 35.