""
""

Brendi zakucao Kotbus za dno Cvajte u derbiju istoka Nemačke

Vreme čitanja: 1min | pon. 31.03.14. | 22:19

Union Berlin savladao fenjeraša golovima iskusnog napadača i dodatno im otežao situaciju

Nema spasa Eneri Kotbusu... Klub sa istoka Nemačke polako tone ka ambisu ispadanja u treću ligu. Večeras su propustili šansu da na gostovanju Union Berlinu eventualnom pobedom priđu najvećim konkurentima Dinamo Drezdenu i Ariominiji iz Bilefelda na bod zaostatka.

Klub iz prestonice je u malom derbi istočne Nemačke slavio 2:0 golovima iskusnog napadača Sorena Brendija i zakucao Kotbus na dno tabele Cvajte sa četiri boda manje od pozicije koja vodi u baraž za opstanak.

Brendi je prvi gol postigao posle ubačene lopte iz slobodnog udarca sa leve strane i najavio trijumf Berlinaca. Stvari za Kotbus su se pogoršale kada je kapiten Merle u 76. minutu zaradio drugi žuti karton. U 82. minutu Brendi je dobro reagovao posle asistencije Škržibskog i overio trijumf Uniona.