Šaćiri i društvo poniženi...

Bruka Švajcaraca, pukli od 20 puta jeftinijeg tima (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.11.18. | 20:55

Katar priredio istinsko iznenađenje u Luganu pobedom od 1:0

Reprezentativna pauza počela je zvanično večeras prijateljskom utakmicom u Luganu između Švajcarske i Katara i jednom velikom senzacijom. Naime, gosti sa zapada Azije i organizatori narednog Mundijala 2022. savladali su domaćine sa 1:0, pogotkom napadača Akrama Afifa u 86. minutu.

Anonimni fudbaleri iz Katara, za koje su čuli jedino zaluđenici za tamošnji fudbal, a koje predvodi španski stručnjak Feliks Sančez, izveli su u finišu sjajnu akciju posle serije grešaka domaćih defanzivaca i majstorski matirali odbranu i mladog golmana Lajpciga Mvoga.

Bez obzira što je selektor Švajcarske Vladimir Petković izveo kombinovani sastav i tek u nastavku ukazao poverenje najboljem igraču Šaćiriju, sramotno je saznanje da su izgubili večeras od 20 puta jeftinije selekcije čija je vrednost na transfermarktu jedva preko 11.000.000 evra.

Primera radi, Švajcarci vrede više od 230.000.000...

Takođe, pobeda Katara je trijumf 96. reprezentacije na svetu nad osmom i ona pokazuje da svi danas igraju fudbal i da su iznenađenja moguća.