Čelsi gori, a Roman se češlja - Votfordova šamarčina Plavcima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.02.18. | 22:54

Plavci za sedam minuta u finišu primili tri gola i sa igračem manje izgubili 4:1

Nadali su se navijači da će Antonio Konte uspeti da pobedom u Votfordu ugasi požar koji je krenuo posle debakla protiv Bornmuta, ali naprotiv. Votford predvođen Trojem Dinijem i Đerarom Deulofeuom je dodatno raspalio taj požar i slavio sa 4:1 u poslednjem meču 26. kola Premijer lige.

Mnogo toga ne štima u igri Čelsija, to je sada više nego jasno. Nije Plavcima pomogao ni debitant Olivije Žiru. Doduše, veliki deo krivice za ovaj poraz snosi Tjemue Bakajoko koji polako postaje najnepopularniji fudbaler kod navijača Čelsija.

Nespretnom reakcijom u 30. minutu, kada je zgazio  protivničkog igrača, Bakajoko je zaradio drugi žuti karton i isključenje. I tada su kola gostiju definitivno krenula nizbrdo.

A nevolja nikada ne dolazi sama, kako se to često kaže. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Deulofeu je pao posle duela sa Kurtoom, sudija je pokazao na belu tačku, a Troj Dini je bio precizan.

Krenuo je Votford u drugom poluvremenu odmah po još jedan gol kako bi otklonio sve dileme. I propustili su domaći nekoliko zaista dobrih prilika da ostvare zacrtani cilj.

A to što su oni propustili, uspeo je da iskoristi Čelsi u jednom od retkih konkretnih napada ka protivničkom golu. Igrao se 82. minut, kada je Eden Azar imao jedan od onih svojih trenutaka lucidnosti i sa 20-ak metara pogodio donji desni ugao.

Nada navijača Čelsija da bi njihova ekipa mogla da uradi nešto više ugašena je samo dva minuta posle gola Azara, kada se Deril Janmat prošetao kroz kazneni prostor gostiju i zatresao mrežu. Odbrana Čelsija delovala je zaista amaterski.

Sve dileme otklonio je raspoloženi Deulofeu posle kontranapada dva minuta pre kraja utakmice. Lepo je sa ivice kaznenog prostora provukao loptu ispod ruke Kurtoe za novu radost, a u prvom minutu nadoknade Roberto Pereira je nokautirao Čelsi i gazdu Plavaca Romana Abramoviča verovatno naterao da razmisli da li će i koji sledeći potez da povuče.

Inače, ovo je bila prva pobeda Votforda nad Čelsijem od 1999. godine, a istovremeno Bakajokov karton je sedmi crveni za Plavce ove sezone i samo je četvrtoligaš Grimsbi gori u Engleskoj u tom segmentu.

ENGLESKA 1 - 26. KOLO:

Barnli - Mančester Siti 1:1 (0:1)