"Đanfranko Zola"

ČEMPIONŠIP: Zola vodi Votford ka eliti, Brajton rasturio Blekpul

Vreme čitanja: 3min | sub. 20.04.13. | 18:03

Hornetsi sve bliži ulasku u Premijer ligi, dok je Birmingem nastavio seriju solidnih rezultata

Đanfranko ZolaKako se sezona bliži kraju, tako i Blekburn strepi za mesto u Čempionšipu! Dugogodišnji član engleske elite doživeo je bolan poraz od Votforda, koji je posle dva uzastopna poraza odlučio da zasuče rukave i obavi posao do kraja – 4:0.

Tokom prvih 45 minuta nije bilo puno uzbuđenja pred oba gola, a mahom je ekipa Đanfranka Zole vodila glavnu reč na terenu. A onda, sedam minuta po startu drugog poluvremena, na scenu je stupio Troj Dini. Engleski centarfor prvo je postigao pogodak u 52. minutu, da bi već u 61. duplirao prednost Hornetsa, a tada je već bilo jasno pitanje pobednika ovog duela.

Ipak, domaćin se nije ovde zaustavio. Već u 67. minutu Abdi je postigao novi pogodak, da bi tačku na goleadu stavio Brigs u 75. minutu susreta.

Votford sada ponovo ima četiri boda manje od Hala, koji je kiksnuo u duelu sa “fenjerašem“, dok je Blekburn na dva koraka od opasne zone.

Brajton se i ovog puta pokazao kao loš domaćin u Čempionšipu. U susretu sa Blekpulom Galebovi su postigli sedam komada, od toga jedan u sopstvenu mrežu, ali u trenucima kada je domaćin već osigurao tri boda.

Već posle prvog dela igre bilo je jasno da gosti nemaju šta da traže u ovom meču, pošto su Bakli u 9, Apson u 23. i Orlandi u 45. minutu rešili pitanje pobednika.

Dok kraja susreta viđena su još tri pogotka. Prvo je Lopez, na samom startu drugih 45 minuta postigao gol, da bi u 53. minutu Hamond počastio goste i smestio loptu iza leđa svog golmana. Ipak, Barns je u 76. i 90. minutu postigao peti i šesti pogodak za svoj tim, i tako svoj tim ostavio na poziciji koje vodi u plej-of za Premijer ligu. S druge strane, Blekpul se nalazi na sredini tabele, međutim, ima samo četiri boda više od Vulvsa, prvog tima u zoni ispadanja.

Iako je Lids dolaskom Brajana Mekdermota zabeležio dva uzastupna trijumfa, nekadašnjem velikanu evropskog fudbala previliki zalogaj bila je četa koju predvodi Nikola Žigić!

Birmingem je na svom terenu stigao do minimalne pobede i tako uhvatio poslednji voz za plej-of Premijer lige...

Jedini gol na utakmici postigao je Mulins u 71. minutu utakmice, čime je kakva-takva nada o povratku u elitu zadržana.