Četiri u prvom, pa četiri u drugom

Vreme čitanja: 1min | čet. 15.02.18. | 18:26

Gor Mahija nemilosrdna u prva dva ligaška meča ove sezone

Sa Gor Mahijom nema šale. Četiri komada u prvom, pa ponovo četiri u drugom kolu za lidersku poziciju u Keniji. Najtrofejniji klub u zemlji poznatoj po safariju uzeo je meru Zu Keriču, i već na startu sezone najavio da nema nameru da mrda sa trona - 2:4 (0:1).

Iako je ostala bez dvojice važnih igrača, kapitena Musu Mohameda i ključnog vezistu Keneta Mugune - koje je vrbovao i odveo u Tiranu bivši trener prvaka Kenije Ze Marija - Go Mahiju posle okršaja na Zelenom stadionu očekuje nova glavobolja. Strelac prvog pogotka Tujisenge povredio se posle ozbiljnog sudara sa golmanom Zu Keriča.

Posle minimalnog vođstva na poluvremenu gosti su udvostručili prednost već u 48. minutu, a potom uz dva kiksa proveli meč kraju i ostvarili ubedljivu pobedu.