"Luka Toni"
"Luka Toni"

Čika Toni, alal vera! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.05.15. | 20:01

Remek delo Pereire, gol Huanita za izjednačenje u 93. minutu, ali i verovatno istorijski pogodak 38-godišnjeg veterana u veoma uzbudljivom susretu Verone i Juventusa na Bentegodiju

Luka ToniForma je prolazna, klasa je večna, A Luka Toni verovatno najdugovečniji golgeter koji je ikada koračao fudbalskim terenom! Italijanski veteran je u remiju njegove Verone sa favorizovanim Juventusom od 2:2 postigao gol koji će mu verovatno doneti titulu najboljeg strelca Serije A, a pod uslovom da Interov Mauro Ikardi u nedeljnom susretu sa tvrdim Empolijem ne postigne dva 38-godišnji napadač će postati i najstariji igrač kojem je to uspelo za rukom. I ne samo u Italiji već u bilo kojoj od pet najjačih liga Evrope što je rekord koji je trenutno u vlansištvu legendarnog Ferenca Puškaša.

Barem do sutra kada će prkosni Ikardi pokušati da skine krunu velikom Luki Toniju, koji je – verovali ili ne – direktan krivac za 25 od ukupno 49 prvenstvenih golova Verona u tekućoj sezoni!

Pa posle nek kaže neko da je za starto gvođže!

U susretu protiv Juventusa pasom ga je "isprovocirao" Emil Halfredson, a Toni je samo demnonstrirao taj nepogrešivi instinkt ubice i istančani golgeterski njuh. Hladnokrvno je primio loptu, mirno sagledao situaciju – uostalom ko zna koliko se hiljada puta našao u takvoj – i izabrao najbolje rešenje. Naravno.

Tonijev pododak istina nije bio dovoljan da Verona skine skalp šampionu, koji je bio nadomak pobede, ali mu je pažnja odlutala posle isključenja Simonea Pepea u drugom minutu sudijske nadoknade. Samo minut kasnije Huan Gomez Taleb poznat i kao Huanito poleteo je u vazduh poput nekog NBA asa i dugu loptu Rafaela Markeza preko čuvara poslao u mrežu za konačnih 2:2.

Bilo bi međutim pogrešno ne osvrnuti se i na ono što je prikazao Juventus, bez obzira na to što nije uspeo da pobedom napravi lepu uvertiru pred finale Lige šampiona sa Barselonom naredne nedelje u Berlinu.

Ali prikazao je nekoliko stvari o kojima bi u Kataloniji morali da misle. Recimo da Roberto Pereira u nogama krije sistem za navođenje raketa što se pokazalo kada je u 42. minutu poslao maestralnu loptu u sam rogalj gola Đanluiđija Bufona.

I drugi pogodak gostiju iz Torina bio je malo remek delo, iako sama egzekucija Fernanda Ljorentea nije bila posebno impresivna. Ali jeste sve ono što joj je prethodilo. Perfektna akcija preko celog terena, karaktersitična samo za najveće ekipe, genijalan pas Andree Pirla preko poslednje linije Verone i povratna Simonea Padoina do Ljorentea.