""
""

Čistka Andalužana, Bilbao i Espanjol u polufinalu Kupa kralja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.01.15. | 23:58

Sevilja nije uspela da napravi podvig posle poraza u prvom meču, Malaga nije uspela da zatrese mrežu na San Mamesu

Barseloni i Viljarealu su se u polufinalu Kupa kralja večeras pridružili Espanjol i Atletik Bilbao. Katalonci i Baski su bili favoriti za plasman među četiri najbolja u kup takmičenju uoči večerašnjih revanš mečeva i na kraju su opravdali to poverenje.

Atletik Bilbao je na svom San Mamesu pred krcatim tribinama savladao Malagu 1:0, što je posle onog remija bez golova u Andaluziji pre sedam dana bilo dovoljno za plasman u polufinale. Od prvog minuta je domaći tim stezao obruč oko gola Andalužana, a samo su sjajne intervencije Očoe uspele da spreče Baske da ne povedu u prvom poluvremenu. Ipak, na početku drugog dela igre Aric Aduric je izbegao ofsajd zamku Malagine odbrane i pogodio za vođstvo, minimalan trijumf i konačan trijumf domaćeg tima. Mogao je Bilbao i ubedljivije da slavi da je iskoristio neku od mnogobrojnih prilika, ali i ovih 1:0 je je bilo dovoljno za veliko slavlje na San Mamesu.

Poput Malage, u četvrtfinalu je eliminisan i njihov lokalni rival Sevilja. Doduše, njima šanse nisu bile velike s obzirom da su u prvom meču od Espanjola poraženi 1:3. Večeras na svom stadioni nisu uspeli da režiraju čudo i ubedljiv trijumf. Krenuo je domaći tim sa svim raspoloživim sredstvima da napadne Espanjol, ali Katalonci su lagano odolevali napadima Bake, Gameira, Delufeua i kompanije…

U drugom poluvremeniu, Sevilja je bila još dominantnija, ali sve što je uspela je bio evrogol Diogo Figueiraša u 88. minutu. Portugalac je zaista prelepim golom stavio tačku na ovaj dvomeč i doneo Sevilji pobedu…

ŠpanijaSeviljaPrimeraMalagaKup kraljaEvropaEspanjolDiogo FigueirašAtletik BilbaoAric Aduriz