""

Zemljotres u Istanbulu! Bešiktaš srušio Galatu posle četiri godine patnje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.12.15. | 21:08

Golovima Gomeza i Torea Orlovi napravili veliki preokret i ponovo izbili na lidersku poziciju

Konačno je došao kraj čekanju navijača Bešiktaša! Istanbulski crno-beli su u velikom gradskom derbiju pobedili ekipu Galatasaraja sa 2:1 u 15. kolu Superlige i vratili se na lidersku poziciju.

Prethodni put istanbulski Orlovi su protiv Galatasaraja slavili 30. aprila 2011. godine i tada je bilo 2:0. Od tada su se još 10 puta sastali, Galatasaraj je slavio sedam puta, uz tri remija.

Dodatnu težinu ovom trijumfu izabranika Senila Guneša daje i činjenica da su do njega došli posle preokreta i velikog kiksa golmana Gunaja Guvenca.

Na kraju je ipak u heroja navijača Bešiktaša izrastao Gokhan Tore čijim pogotkom u 74. minutu je domaćin na olimpijskom stadionu došao do, može se reći, i pobede koja će ući u klupske almanahe.

Tore je spasio svog čuvara mreže Guvenca koji je neverovatnim kiksom u 54. minutu omogućio Vesliju Snajderu da se upiše u strelce i donese radost Galatasaraju.

Iako je delovalo da će, kao i mnogo puta do sada, da će Bešiktaš sam sebi pobediti u duelima protiv gradskog rivala, na scenu je stupio Mario Gomez.

Pokazao je nemački internacionalac da se njegovim dolaskom menja poredak u turskom fudbalu i da su crno-beli sada ozbiljni takmaci u šampionskoj trci.

Samo dva minuta posle primljenog gola, Gomez je povukao loptu i krenuo sam u napad, a onda šutem sa više od 20 metara, žabicom, prevario Fernanda Musleru.

Inače, Muslera je do tog trenutka stvarno pravio čuda na golu i svojim odbranama frustrirao upravo Gomeza. Nemac je na sve načine pokušao da zatrese mrežu.

U više navrata bio je veoma, veoma blizu toga, ali je uvek poslednje i nepremostiva prepreka na tom putu bio urugvajski golman.