Čudo i u NBA: San Antonio od -28 do +10! Očajno šutersko veče Braće Spleš (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.03.17. | 08:45

Bobi Marjanović šest poena, Nemanja Bjelica se nije upisao za 19 minuta

Toni Parker poentira preko Entonija ToliveraGeni pobednika. Možda nisu kao nekad, ali ne potcenjujte ih nikad.

Fenomen San Antonija na svojoj koži najbolje su osetili košarkaši Sakramenta, ni prednost od 28 poena iz prvog poluvremena nije im bila dovoljna da obore na pleća jedan od najupečatljivijih timova svih vremena u NBA ligi. Štaviše, na kraju su gosti iz Kalifornije pretrpeli poraz dvocifrenom razlikom, rezultat u AT&T centru bio je 114:104.

Mamuze su očajno počele utakmicu, u prvom poluvremenu pucale svega 26 odsto iz igre, nije bilo ni pasa, ni skoka, pa je Sakramento zahvaljujući Tajriku Evensu (učinak sezone, 26 poena) gradio prednost. Ona se sredinom druge deonice činila nedostižnom (28 razlike), ali u drugom delu raspucao se domaći sastav.

Iako bez Lamarkusa Oldridža i Kavaja Lenarda (odmarali), San Antonio se probudio i zahvaljujući Manuelu Đinobiliju (19 poena) i Petiju Milsu (17 poena, deset asistencija) slavio 50. pobedu u sezoni. Ta serija 50+ traje evo već 18 godina.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se košarkaši Bostona. Seltiksi su u Kaliforniji tukli prvog favorita za prsten, Golden Stejt Voriorse (99:86), iako je do polovine poslednje četvrtine rezultat bio u egalu. Goste je to trijumfa predvodio plej Ajzea Tomas sa 25 poena, dok  se kod domaćina i te kako osetilo odsustvo povređenog Kevina Durenta.

Bez njega, jesu Spleš braća - Stefon Kari i Klej Tompson - iskombionovali 48 poena, međutim, istina je i da su bili užasni u šutu za tri. Od ukupno 17 pokušaja ubacili su tek četiri trojke, pa tu leži najveći razlog prvog poraza posle serije od deset trijumfa.

Što se tiče srpskih košarkaša, Nikola Jokić zbog bolesti nije igrao za Denver koji je kod kuće poražen od Vašingtona, Boban Marjanović je postigao šest poena za 11 minuta (četiri od pet sa linije penala i jedan od dva iz igre, uz pet sokova) u porazu Detroita u Indijani, dok je Nemanja Bjelica ostao na „nuli“ (tri skoka), za 19 minuta u Minesotinoj pobedi nad Klipersima.