"Slavlje fudbalera Darmštada"

CVAJTA: Au, Aue

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.09.14. | 14:50

Darmštad naneo Ercgebirgeu peti uzastopni poraz u drugoj ligi Nemačke. RB Lajpcig savladao Ajntraht Braunšvajg

Slavlje fudbalera DarmštadaNovajlije se šire po Cvajti! RB Lajpcig i Darmštad upisali su nove pobede u petom kolu druge lige Nemačke i zadržali se u samom vrhu na tabeli. Ispred njih samo Ingolštad i to na osnovu bolje gol-razlike.

Lajpcig je, doduše, danas primio prvi gol u prvenstvenoj sezoni, ali Ajntrahtu iz Braunšvajga to nije bilo dovoljno kako bi nadomestio zaostatak do kojeg su domaći stigli u razmaku od svega dva minuta. Prvo Jusuf Poulsen u 19, pa Danijel Fran u 21. minutu za ubedljivu prednost i mnogo mirniji nastavak meča, koji je drugim golom na meču zaokružio danac poreklom iz Tanzanije za konačnih 3:1.

Darmštad je bio još ubedljiviji, ali to i ne treba da čudi s obzirom na to da su protiv sebe imali najgori tim u ligi – Ercgebirge Aue. U 42. minutu vezista Marsel Heler  načeo je očajnog domaćina, da bi u 68. minutu Dominik Štroh-Engel svojim petim golom u sezoni odagnao sumnje o krajnjem ishodu meča – 2:0.

Ercgebirge Aue posle pet gola ima nula bodova i užasu gol razliku 1:12.