""

Da je više ovakvih utakmica: Spusti gard i - udri

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.01.18. | 15:29

Remi Brajtona i Bormuta u uvodnom meču 22. kola Premijer lige

Spuštenog garda, pa ko udari jače. Poput boksera razmenjivali su udarce Brajton i Bornmut i u potpunosti zadovoljili apetite neutralnih ljubitelja fudbala u početnom meču 22. kola Premijer lige, kojim je otvorena 2018. godina - 2:2.

Uprkos tome što je dvaput vodio i imao zrelije prilike, domaći tim nije uspeo da ukrasi jubilej trenera Krisa Hatona, danas 150. put na klupi popularnih Galebova. Ponajviše zbog Hozea Eskijerda. Ruku na srce, napadač Brajtona jeste bio centralna figura meča, ali je u kontri kojom je mogao da prelomi meč bio i neodlučan i sebičan, pa se zadovoljio dvema asistencijama. Dovoljno za treći remi plavo-belih u poslednjih pet utakmica, makar je ovaj bio sa golovima. Imalo je šta da se vidi.

Eskijerdo je već na početku utakmice pokazao koliko može da bude opasan, pošto je proigrao Entonija Nokarta, a ovaj postigao najraniji gol za Brajton u istoriji Premijer lige. Semafor je otkucavao četiri minuta i 32 sekunde. Na isti način kao i prvo, domaćin je otvorio drugo poluvremene,samo što je ovoga puta strelac bio Glen Mari, a Hoze Eskijerdo postao prvi Kolumbijac još od septembra 2002. i Huana Palba Anhela koji je na jednoj utakmici elitnog razreda engleskog fudbala upisao dve asistencije

Brajton danas nije imao problem sa realizacijom, međutim, jeste sa čuvanjem prednosti. Prvo je bivši igrač ovog kluba, Stiv Kuk glavom na centaršut Ajba u 33. minutu poravao na 1:1, da bi Kalum Vilson 11 minuta pre kraja iskoristio potpunu konfuzuju domaće odbrane i doslovce ugurao loptu preko linije.

Samo, da je pomenuti Eskijerdo u 69. minutu, posle sjajno istrčane konter, uposlio Propea ili šutirao pre nego što mu se Asmir Begović uneo u noge, ostala bi još dva boda u Brajtonu.