"Evandro slavi gol"

Dao ga Evandro, igrao Markec, ali o ovome se priča - Hal promašio dva penala za dva minuta!

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 15:48

Fulam ubedljiv na Krejven kotidžu, Milvol izbacio Votforda iz FA kupa

Evandro slavi golPrvenac Evandra Gebela za Hal, dva promašena penala Tigrova u razmaku od samo nekoliko sekundi i pobeda Fulama za plasman ekipe Slaviše Jokanovića u osminu finala FA kupa. Na Krejven kotidžu, ekipa srpskog stručnjaka ukrotila je Tigrove i negovestila da bi u najstarijem takmičenju na svetu mogla da pomrsi račune još nekom premijerligašu - 4:1.

Fulam je slavio najviše zahvaljujući Rajanu Sesinjonu. Ofanzivni vezista, nedavno prekomandovan iz mladog u prvi tim, pri rezultatu 1:1 najpre je uposlio Krisu Martinu za vođstvo, a pošto mu je vrlo brzo Škot vratio asistenciju pogodio cilj i obezbedio svojim saigračima mirniju završnicu meča.

Pogodak Aluka za Fulamovih 1:0Bez stresa, ipak, nije moglo. Za njega su se postarali fudbaleri Hala. Tačnije, Abel Ernandez. Urugvajac je u 87. minutu promašio dva penala!? Kako? Najpre je Robertson oborio Kalasa, a udarac napadača gostiju ukrotio Markus Betineli, ali je - pošto je odbio loptu u polje i na nju natrčao Ernandez - oborio 26-godišnjeg napadača, pa je ovaj dobio drugu priliku da već vđeni poraz učini podnošljivijim.

Nije vredelo, Betineli je još jednom bio uspešniji.

Inače, prvi gol u dresu Hala, otkako je nedavno stigao iz Porta postigao je Evandro. Nekadašnji vezista Crvene zvezde je glavom, u padu, na dodavanje Robertsona, pogodio u 49. minutu i dao nadu gostima da mogu do podviga. Nisu uspeli.

Za Hal je na poziciji desnokrilnog veziste sve vreme igrao pozajmljeni fudbaler Liverpula Lazar Marković. U drugom minutu nadoknade zaradio je žuti karton.

Lazar MarkovićIz FA kupa ispao je još jedan premijerligaš. Vortford je, u kombinovanom sastavu, sve do pet minuta pre kraja, odolevao u Londonu, ali je trećeligaš Milvol slavio golom Stiva Morisona i prošao među 16 najboljih u ovom takmičenju.

/Vilijan 14, Pedro 21, Ivanović 70, Bačuaj 81pen/

Kristal Palas - Mančester Siti 0:3 (0:1)

17.00 Mančester junajted - Vigan

Slaviša JokanovićPremijer ligaLazar MarkovićHal sitiFulamFA kupEvropaEvandro GebelEngleskaAbel Ernandez