"Nemanja Gudelj"

Davi Klasen nepogrešiv, Gudeljov projektil kao pečat Ajaksovog povratka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.08.16. | 16:31

Očerupani Go Ahed Iglsi

Nemanja GudeljRedovne mušterije. Ajaks je u četvrtom kolu Eredivizije upisao i 30. pobedu u 31 prvenstvenom okršaju sa Go Ahed Iglsima pošto je na De Adelarhorstu slavio sa ubedljivih 3:0 u režiji kapitena Davija Klasena i našeg Nemanje Gudelja.

Kapiten Klasen je sa dva pogotka u prvom poluvremenu načeo domaćina i potvrdio da je nesumnjivi predvodnik ovog Ajaksovog tima o čemu svedoči i podatak da je ove sezone postigao već osam golova za giganta iz Amsterdama, računajući i kvalifikacije za Ligu Evrope.

Prvi Klasenov  dobrim delom je i Gudeljova zasluga, pošto je srpski vezista ukrao loptu jednom igraču Iglsa i odložio je do kapitena. Drugi je pao posle penala, a svoj deo odlično je obavio i 20-godišnji golman Andre Onana, koji je pri rezultatu 0:0 odbranio penal Leonu de Kogelu.

Šlag na tortu sipao je Gudelj u 62. minutu kada je iz slobodnog udarca poslao neodbranjivu parabolu u nebranjeni deo mreže za konačnih 3:0. Prvi njegov gol iz slobodnog udarca od 31. oktobra. Majstorski.