""

Den Hagu opet presuđeno sa nulom, Dolberg jednom u metu, pa makazicama u prečku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 16:30

Ajaks ubedljiv na Amsterdam areni - 3:0

Ništa lakše nego pobediti Den Hag. U poslednje dve sezone kao podmazana deluje Ajaksova mašina kad se sretne sa ekipom iz administartivnog centra Holandije. I svaki put je palo „čišćenje“ sa nulom. Posle dva puta po 1:0, zatim 4:0 i 2:0, Kopljanici su u 20. kolu Eredivizije slavili 3:0.

I na taj način zadržali korak sa vodećim Fajenordom, pred njegov kasniji okršaj sa NEC-om. Bila je to četvrta uzastopna pobeda ekipe Petera Boša u 2017. godini, vredna neodustajanja od borbe za titulu.

Seriju pogodaka na Amsterdam areni otvorio je Hakim Zijah već u 11. minutu, zatim je Lase Šene pogodio iz slobodnog udarca pre odlaska na pauzu, da bi u drugom delu pogodio i Kasper Dolberg. Sve bolji danski napadač postigao je deveti gol u setioni, ali prvi posle 641 minuta posta u svim takmičenjima.

Potez utakmice, ipak, Dolberg je napravio nešto kasnije, kad je makazicama uzdrmao prečku.