"Dele Ali"

Dele Ali 7/4! Da li je sada Totenhem ukrao titulu Čelsiju? Rekord svakako jeste (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.01.17. | 22:43

Na Vajt Hart Lejnu 2:0 za Pevce

Dele AliSlavili su navijači Čelsija kao da su oni osvojili titulu, a ne Lester. Toliko im je drago bilo što su u majskom duelu (2:2) od "Totenhema - kandidata za titulu" napravili "Totenhem - gubitnik sezone". Rano je još govoriti o novom šampionu Engleske, ali ako na kraju sezone to ne bude Čelsi prvo što će pasti na pamet svim ljubiteljima engleskog fudbala biće večerašnji sudar na Vajt Hart Lejnu. Kristijan Eriksen je centrirao, a Dele Ali glavom pogađao i poveo Pevce do pobede od 2:0 za kraj serije ljutog gradskog rivala od 13 uzastopnih pobeda u Premijer ligi.

Da su uspeli da naprave još taj jedan korak Plavci bi se upisalu u istoriji engleskog fudbala kao apsolutni rekorderi. Možda su i mogli, jer je Eden Azar već u petom minutu na pas Nemanje Matića tukao tik pored gola, a početkom drugog poluvremena imao još bolju šansu pri rezultatu 0:1. Ni tad nije pogodio.

Dele Ali jeste.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena prvi od dva savršena Eriksenova centaršuta, ove sezone toliko hvaljeni Viktor Mozes je zaspao - ipak je on ofanzivan igrač - pa je propala Čelsijeva ofsajd zamka. Totenhem je poveo sa 1:0.

I taman kad su se izabranici Antonija Kontea zaleteli početkom drugog poluvremena maltene preslikana akcija. Ponovo se Ali ušunjao između Mozesa i Cezara Aspilikuete i opet glavom gađao u mrežu nemoćnog Tiba Kurtoe. Alijev sedmi gol na poslednje četiri prvenstvene utakmice.

Da je Čelsi napravio još taj jedan korak bitnije od rekorda bilo bi to što bi Plavci najbližim rivalima u šampionskoj trci odmakli na ogromnih osam bodova prednosti. Ovako, konkurs za novog prvaka i dalje je otvoren. Plavci i dalje u najboljoj poziciji, ali opasna se gužva izazivača oformila iza.

Tabela: Čelsi 49, Liverpul 44, Totenhem 42, Mančester Siti 42, Arsenal 41, Mančester junajted 39... Ostali nek se zavale u fotelje i uživaju.