Đurđević vodi Hihon ka plej-ofu, Račić i Malbašić ostali kratkih rukava (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.04.19. | 23:22

Srpski napadač postigao 10. gol u sezoni i približio ekipu Hosea Lopeza dragocenoj šestoj poziciji - 1:0

Tenerife jednostavno prijaju Urošu Đurđeviću. Zimus je postigao spektakularan gol u Hihonu, a večeras je njegov pogodak bio vredan dragocena tri boda na teškom gostovanju za ekipu Hosea Lopeza - 1:0 (1:0).

Bivši napadač Partizana se odlično snašao u 37. minutu utakmice i jednu ničiju loptu glavom poslao u mrežu domaćina. Đurđeviću je ovo bio deveti prvenstveni pogodak, ukupno deseti u svim takmičenjima, ali verovatno i najdragoceniji s obzirom da Hihon odavno nije bio bliži plej-ofu.

Pozicija broj šest sada je na tri boda udaljenosti, iako Kadiz i sedmoplasirana Majorka imaju utakmicu manje.

Svih 90 minuta na terenu u redovima domaćeg tima bili su Filip Malbašić i Uroš Račić, koji ipak nisu uspeli da ugorze slavlje gostiju, pa se sa svojim Tenerifama u ovom trenutku nalaze na sedam bodova udaljenosti od opasne zone i Ekstramadure koja je na 19. mestu.