""

Donja Saksonija u transu: Braunšvajg jedini 5/5

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.09.16. | 15:25

Štutgart dobio na strani, Hajdenhejm na deobi drugog mesta

Ajntraht iz Braunšvajga se ne šali. U sezoni na čijem koncu slavi pola veka od osvajanja jedine titule prvaka Nemačke, klub iz Donje Saksonije deluje moćno, o čemu svedoči ozbiljno istaknuta kandidatura za povratak u Bundesligu. Tim trenera Torstena Lajbernehta je u petom kolu Cvajte slavio petu pobedu i zadržao mesto na vrhu tabele, pošto je pred 19.967 gledalaca na svom stadionu tukao Sandhauzen - 2:1.

Gosti su nekako uspeli da odole malo duže od sat vremena, ali protiv lidera nisu mogli. Pojačanje iz Norčepinga Kristofer Niman krunisao je u 62. minutu inicijativu favorita, da bi 12 minuta kasnije još jedan novajlija Onel Hernandez, pristigao iz drugog tima Volfzburga, zapečatio sudbinu Sandhauzena. Braunšvajg je pokazao dopadljivu igru, dominirao na svim delovima terena i praktično nije ostavio Sandhauzenu šansu, pa je pogodak Ričarda Šukuta Pasua stigao prekasno da bi se uzeo i bod.

Sva tri, još u gostima, uzeo je Štutgart. Slavni klub je pre tri dana smenio trenera Džoša Luhikaja, njegov privremeni naslednik Olaf Jansen je napravio četiri izmene u odnosu na ekipu koja je poražena u prethodnom kolu od Hajdenhajma i to je bilo dovoljno da se u gostima savladao Kajzerslautern.

Švabe su u potpunosti kontrolisale dešavanja na „Fric Valteru“, a slavile su zahvaljujući Simonu Terodeu, početkom drugog dela visoki napadač je iskoristio centaršut Emilijana Insue i postigao drugi gol u sezoni za skok na četvrto mesto tabele.

Ispred Štutgarta je, trenutno, Hajdenhajm, koji je tukao Fortunu i sa 10 bodova deli drugo mesto sa možda i najprijatnijim iznenađenjem sezone Vircburger.

CVAJTA – 5. KOLO

Bohum – Nirnberg 5:4 (3:3)
/Stoger 4, Bastijans 7 penal, Mlapa 27, 55, Kvašner 89 – Sali 18, 45+3 penal, Bultuis 34, Parker 90+2/

Grojter Firt – Vircburger 0:3 (0:1)