""

Dortmundova šetnja pored mora, Ajntraht siguran i asistencija Luke Jovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.10.17. | 22:47

Ingolštat ubrao svoju detelinu s četiri lista

Rutinski! Drugačije se nije očekivalo od Dortmunda protiv niželigaša Magdeburga. Milioneri su s pola gasa dobili meč i plasirali se u osminu finala Kupa Nemačke - 5:0 (1:0).

Treba, ipak, odati počast Magdeburgu što se protiv ovako jakog sastava Dortmunda držao gotovo celo poluvreme. Tačnije, sve dok Gonzalo Kastro nije ušao na teren i u svom prvom kontaktu sa loptom pronašao put do mreže.

U nastavku Dortmund se razigrao, već na startu drugog dela preko Aleksandera Išaka uvećao vođstvo, a gosti su se trudili da se utakmica ne završi katastrofom. Ovih 5:0, doduše, ne mogu da se podvedu pod tu kategoriju, već više kao težak poraz.

Tim Petera Boša na kraju je stigao do još tri gola na iskustvo. Andrej Jarmolenko započeo je niz sa bele tačke, onda je Mark Bartra bio siguran glavom, da bi Šinji Kagava stavio tačku u poslednjim sekundama utakmice.

U pobedi Ajntrahta nad Švejnfurtom rezultatom 4:0 na terenu su se našli Luka Jović i Slobodan Medojević. Talentovani srpski napadač odigrao je svih 90 minuta i bio asistent kod poslednjeg gola i to tako što je vrlo dobro uposlio Danija Bluma, dok se iskusni štoper uključio u igru od 67. minuta.

Mrežu je prvi pronašao Sebastijen Haler već u 14. minutu, da bi isti fudbaler sredinom drugog poluvremena duplirao vođsto, da bi treći gol postigao Džonatan de Guzman.

Leverkuzen - Union Berlin 4:1 (1:0)
Fortuna - Mehengladbah 0:1 (0:0)
Padernborn - Bohum 2:0 (1:0)
Vehen - Šalke 1:3 (0:2)

Majnc - Kil 2:2 (1:2) - produžeci.
Grojter Firt - Ingolštat 1:3 (0:0)
Magdeburg - Dortmund 0:5 (0:1)
Švejnfurt - Ajntraht 0:4 (0:1)