""

Eksperiment sezone je uspeo: Gabrijel Žesus je igrač za velika dela! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 16:26

Brazilac sa dva pogotka sprečio veliko iznenađenje Etihadu - 2:1

Eksperiment Đozepa Gvardiole sa mladim Gabrijelom Žezusom je uspeo, iako je engleska javnost bila spremna da raščereči katalonskog stručnjaka zbog odluke da na klupi za rezervne igrače ostavi Serhija Aguera. Ipak, kada su sve lađe potponule, mladi Brazliac je ponovo bljesnuo i drugim golom na utakmici, trećem u poslednja dva meča, doneo tri boda Mančester Sitiju protiv borbenog Svonsija - 2:1 (1:0).

Brazilac je postigao i prvi pogodak na utakmici, kada je u 11. minutu pogodio mrežu Lukasa Fabijanskog, ali je domaćin onda ređao propust za propustom, a seriju neiskorišćenih prilika deset minuta pre kraja utakmice kaznio je Gilfi Sigurdson. Tek onda je ušao Aguero, a Građani krenuli na sve ili ništa, pa ih je sreća pogledala.

Gvardiola je igrao na tankoj granici između žestokih kritika, ne zbog toga što je u vatru gurnuo napadača kojem se vidi da će postati vanserijski igrač i da investicija od 33.000.000 evra nije bila uzaludna. Domaćin je sa njim, Sterlingom i Saneom u napadu bio prinuđen na promašaje, a sreće u realizaciji nisu imali ni Jaja Ture, De Brajne i Silva, pa je sa druge strane prosto morao da stigne odgovor.

Situacija kod gola Sigurdsona je bila prilično diskutabilna, s obzirom da je prilikom njegovog šuta čitav metar u ofsajdu bio Nejtan Dajer, koji nije dirao loptu, ali je i te kako smetao Kabaljeru.