""

Emre baca bombe i drži Bašak na vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.11.16. | 18:59

Iskusni vezista rešeta iz slobodnjaka kao u najboljim danima

Ne da se maleni Bašakšehir i ne ispušta lidersku poiziciju u Turskoj ni posle 12 odigranih kola. Imali su više sreće nego pameti fudbaleri ovog tima, koji su slavili zahvaljujući autogolu štopera gostiju Marvana Sadana i to u poslednjem minutu utakmice. Taj detalj, iz prvog minuta nadokande, bio je nagrada fudbalerima Bašakšehira za upornost koju su pokazali tokom celog meča jer su bili bolji.

A nije dobro počelo, već posle 13. minuta Austrijanac Jenčer iznenadio je favorizovanog domaćina i šokirao sve prisutne na stadionu. Sjajno je reagovao na pas Ozeka i bombetinom doneo prednost Rizeu. Ali, radost gostiju trajala je samo do 35. minuta kada je na scenu stupio legendarni Emre Belozoglu. Veteran je kao u najboljim danima namestio loptu, majstorski ciljao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara i pogodio mrežu gostiju za 1:1.

Bio je to gol koji je vratio Bašakšehir u ovaj meč, baš na vreme pred odlazak na pauzu, a u nastavku su uprkos napadima do pobedonosnog gola stigli tek u samom finišu.

Zahvalni su sigurno nesrećnom Sadanu koji je do tog trenutka bio jedan od najboljih u redovima Rizea, ali je na kraju ispao tragičar. Ovim trijumfom četvrtim vezanim u prvenstvu Turske, Bašakšehir je zadržao čelnu poziciju sa dva boda ispred aktuelnog šampiona Bešiktaša.