"Eriksen i Kejn"

Eriksenova rođendanska želja - pehar na Vajt Hart Lejnu! Siti u razmaku od sedam dana izgubio i drugu bitku u ratu za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.02.16. | 19:07

Pogotkom u 83. minutu Danac srušio snove Građana. Možda i prestrogo kažnjenih za penal za prvi gol Harija Kejna

Eriksen i KejnSlavodobitno su u plavom delu Mančestera najavili dolazak Pepa Gvardiole na leto uz tvrdnje da to čine kako bi ukazali poštovanje Manuelu Pelegriniju. Utisak je, međutim, da su Čileancu tim potezom učinili medveđu uslugu. Posle poraza u susretu sa Lesterom, Siti je na svom terenu izgubio i drugu potencijalno ključnu utakmicu u borbi za šampionsku titulu, pošto je Totenhem odneo bodove za London - 2:1.

U junaka meča izrastao je Kristijan Eriksen, koji je na svoj 24. rođedan pravo u noge dobio genijalan pas Erika Lamele između trojice igrača Sitija i podjednako spretno loptu proturio ispod Džoa Harta za rezultat kojim su Građani možda i izbačeni iz šampionske trke, jer su ostali na minus šest u odnosu na Lester i četiri koraka iza Totenhema i Arsenala.

Logično kada u razmaku od nedelju dana izgubiš dve ovako važne utakmice kao domaćin.

Istina, Siti danas nije imao ni sreće. Pod broj jedan, veliko je pitanje da li je sudija Mark Klatenburg pravilno procenio da je kontakt Rahima Sterlinga sa loptom prilikom pokušaja da izblokira centaršut Denija Rouza zaista bio za najstrožu kaznu? A taj detalj omogućio je Hariju Kejnu da 16. ligaškim golom u sezoni donese Pevcima inicijalnu prednost. Domaćima pritom naložio da krenu svim silama u juriš.

Umalo je urodilo plodom, pošto je posle majstorske akcije iz 74. minuta Pelegrinijev džoker Keleči Ihenačo , samo osam minuta po ulasku na terenu, zakucao loptu u nebranjeni deo mreže za izjednačenje.

Međutim, ovaj put mu Eriksen nije dozvolio da ponovo bude junak utakmice, kao u susretima sa Kristal Palasom i Stoukom kada su njegovi golovi bili presudni. Ihenačo svejedno i dalje važi za igrača rođenog za velika dela, ali sve je manje verovatno da je ovaj tim Sitija kadar za isto. Barem ne u odlazećoj Pelegrinijevoj sezoni.