Fer-plej se isplati: Trabzonu se vratilo za sportski potez Zengina! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.09.15. | 22:04

Potez za svaki respekt

Aplauz za Zengina

Ko kaže da se fer-plej potezi u sportu ne isplate? Trabzonu se večeras jedan u Kajzeriju i te kako isplatio. Sve se izdogađalo u 60. minutu utakmice, kada je sudija Husejin Goček rešio da strogo ispoštuje pravila fudbalske igre i povratnu loptu Marka Simića golmanu Arikanu dosudi kao indirektan udarac, s obzirom da je defanzivac domaćih sam sebi podigao lotpu na glavu. Ipak, vezista Trabzona Erkan Zengin je rešio da samo vrati loptu fudbalerima Kajzerija, zašta je dobio veliki aplauz domaće publike, ali i igrača.

Trabzonu se za ovakav potez vratilo u 86. minutu, kada je Oskar Kardozo na asistenciju Marka Marina postavio konačnih 0:1 i vrati svoj tim na čelo turskog Super liga.

Sve ostalo na ovom meču nije bilo previše važno pomena. Trabzon se tokom kompletnog toka meča mučio sa čvrstom defanzivnom linijom domaćih, koju je uspeo da probije tek u samoj završnici.

Arbitar Goček je u 78. minutu mogao da dosudi jedanaesterac za goste, jer je lopta nakon udarca Mustafe Jumlua pogodila u ruku Mustafu Akbasa. Ruka nije bila u prirodnom položaju, ali se ipak nije začula pištaljka glavnog sudije ovog meča. Ipak, sve to gosti su nadoknadili četiri minuta pre kraja utakmice.

Trabzon u narednom kolu na svom terenu dočekuje Galatasaraj, dok Kajzeri ide na noge Gacijantepu.