"Čović"

FMP od pakla do raja i nazad! Sokoliju drama i trijumf posle produžetka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.02.17. | 23:00

Tim iz Železnika imao šansu, ali nije uspeo do pobede - 88:81 (75:75)

ČovićOtišao je FMP na gostovanje Karpoš Sokoliju, na derbi ekipa koje se bore za opstanak - i nije uspeo da izvuče pobedu. Mladi momci Branka Maksimovića borili su se hrabro u dvorani u kojoj su ove sezone padali i veći klubovi, vratili su se u igru i to posle minusa od 15 razlike u poslednjoj četvrtini, došli do produžetka, ali... Na kraju trijumf domaćeg tima - 88:81 (75:75). Pre svega zbog koša Perija kojim je Karpoš izborio produžetak.

Od samog starta FMP nije krenuo kako treba, Karpoš je došao do prednosti koju je negovao do skoro do kraja utakmice. Posle 10 minuta igre bilo je 26:16. Ta prednost održala se i do poslednjih šest minuta utakmice.

Na početku četvrte četvrtine Karpoš je vodo s 64:49 (maksimalnih 15 razlike), ali je FMP uspeo da spusti razliku, Žižić je pogodio trojku na četiri minuta do kraja i došli smo do rezultata 67:66. Strašna serija gostiju je to bila.  Ušlo se u "koš za koš" ritam, a Lazarević je na minut do kraja odveo goste na 74:71. Na kraju je Davidovac dao jedno slobodno bacanje, a Karpoš na pet sekundi do kraja uspeo do produžetka posle sjajnog koša Perija u poslednjoj sekundi.

U dodatnih pet minuta Karpoš je imao inicijativu, goste u igri držao Lazarević šutem, a potom i Čović prodorom. A onda je ponovo Peri pogodio o tablu, potom Trajkovski bananom zaustavio Apića, dao koš iz tranzicije i tu je bio kraj.

FMP je izgubio važnu utakmicu.

Labović je dao 21 poen za domaći tim, a sa druge strane Filip Čović dao je 17 poena.