Foglzamer (desno)

Foglzamer drži Arminiju na kursu za Bundesligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.10.19. | 22:23

Vredna minimalna pobeda ekipe iz Bilefelda u Osnabriku

Prošlonedeljni kiks i poraz od Štutgarta kod kuće nije pokolebao ambicije Arminije iz Bilefelda koja se definitivno neće predati u pokušaju da se direktno domogne Bundeslige na kraju sezone.

Sjajna ekipa Uvea Nojhausa zabeležila je trijumf na gostovanju u Osnabriku od 1:0 i sa samo dva boda zaostatka za vodećim HSV-om i Švabama odlazi na reprezentativnu pauzu. Pogodak odluke postigao je Andreas Folgzamer posle sjajne kontre i ispucavanja golmana Stefana Ortege u 57. minutu, kada je majstorski izigrao čuvare i golmana Osnabrika i rutinskom egzekucijom doneo sva tri boda svom timu.

Bila je to kruna objektivno bolje igre Arminije koja je u prvom poluvremenu propustila tri ili četiri izvanredne prilike da dođe u vođstvo. Mogao je Foglzamer da se proslavi večeras, ali mu je drugi gol poništen u nadoknadi zbog faula u napadu. Pride, domaćini su meč završili sa deset igrača...

Osnabrik se jeste popravio malo u nastavku, ali je zaigrao pravi fudbal tek u poslednjih dvadesetak minuta kada je napao prednost rivala. Arminija je uspela da izdrži nalet domaćina i zabeleži vredan trijumf koji je drži u igri za plasman u top dva i direktnu promociju u Bundesligu.

Ta trka posebno će biti zanimljiva u narednom kolu pošto u Bilefeld stiže lider HSV. Težinu derbiju ova dva tima daće prijateljski odnosi navijača dva kluba, ali na terenu definitivno neće biti popusta. Jasno je i zašto, ulog je Bundesliga i novac, a tu prijateljstva nema.