Fortuna razlupala roterdamski tiganj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.12.18. | 18:45

Klub iz Sitarda savladao Fajenord i naneo mu prvi poraz posle šest vezanih pobeda

Došao je kraj Fajenordovoj pobedonosnoj seriji. I to njegovom stadionu De Kajp, gde je stigla Fortuna Sitard i slavila sa 2:0 u utakmici 16. kola holandske Eredivizije.

Pre toga Fajenord je vezao šest pobeda i zbog toga, ali i tradicije, odnosno kvaliteta ekipe, ušao je kao veliki favorit u duel.

Ništa to nije vredelo nekadašnjem prvaku Evrope, koji je uprkos mnogobrojnim napadima imao problem u završnici akcija. A Fortuna je to uspela da iskoristi.

Gosti su se, logično, opredelili za kontranapade i jedan takav je prošao u 51. minutu posle trka Andrije Novakovića koji je na pravi način ispratio Lars Huten i poslao loptu u mrežu.

Još silovitije su domaći fudbaleri krenuli napred posle primljenog gola, šanse su se ređale, ali je golman Aleksej Košelev sačuvao mrežu. A onda je u sudijskoj nadoknadi tačku na celu priču stavio Ahmed el Mesaudi u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ovo je Fortuni bila tek druga pobeda protiv Fajenorda u poslednjih 20 godina, a i prethodnu je ostvario u Roterdamu, u maju 2001. Ujedno, Fortuna je i prvi tim koji nije primio gol na De Kajpu u prvenstvu od oktobra 2017.