Slavlje u Dizeldorfu

Fortuna raznela Štutgart i obezbedila opstanak, Švabe propadaju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.02.19. | 19:54

Srčani tim iz Dizeldorfa zabeležio vrednu pobedu

Krupan, džinovski korak ka opstanku u Bundesligi napravila je večeras Fortuna iz Dizeldorfa velikom pobedom nad Štutgartom od 3:0.

Ne samo da su puleni trenera Funkela ubedljivo savaladali Švabe i produžili im višemesečnu agoniju u zoni ispadanja, već su pobegli na čak deset bodova razlike od tog 16. mesta koje vodi u baraž na kraju sezone, pa će se najverovatnije i sledeće sezone šepuriti na bundesligaškim terenima. Sjajan uspeh za tim koji ne poseduje preterani kvalitet o zvezde, ali srčanošću nadoknađuje sve.

Na kraju krajeva jedan su od retkih timova koji je tukao i Borusiju iz Dortmunda u prvom delu sezone pa su i zaslužili da opstanu u eliti.

Sve je u igri domaćina išlo preko Dodija Lukebakija. Iako nije postigao nijedan od tri gola za Fortunu, mladi Belgijanac se isticao sjajnim pasovima i driblinzima, lukavim udarcima ka golu gostiju, a posle njegove sjajne asistencije Kenan Karaman je u 34. minutu doveo svoj tim u vođstvo. Čim je iskusni Oliver Fink raketom u 49. probušio mrežu Cilera i povisio na 2:0 u 49. znalo se kakva je sudbina nemoćnih gostiju iz Štutgarta.

Tačku na utakmicu posle fenomenalne kontre iz tri poteza stavio je rezervista Benito Raman u 85. minutu i time verovatno i potpisao otkaz gostujućem treneru Markusu Vajncerilu posle samo 123 dana na klupi Švaba. Štutgart je potpuno podbacio, jasno je da zimski eksperiment sa ovim trenerom nije uspeo i da će koliko sutra Vajnceril biti smenjen kako bi Švabe pokušale da se sačuvaju u eliti u preostalih 13 utakmica.

Posao spremni čekaju Markus GizdolFeliks Magat i Jirgen Klinsman, ali je pitanje imaju li i oni snage da ožive posrnulog velikana.

Frajburg - Volfzburg 3:3 (1:1)
/Grifo 37, Petersen 70, Valdšmit 88 - Rusijon 11, Veghorst 63. penal, Stefen 74/

RB Lajpcig - Ajntraht 0:0

Bajern - Šalke 3:1 (2:0)