Gde vide Madriđane - tu biju kao ludi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.02.18. | 23:04

Đirona pregazile Leganes sa 3:0

Katalonski ponos više nije samo Barselona, već taj epitet može komotno ove sezone da ponese i Đirona. Klub iz bogate španske pokrajine na svom terenu je pregazio Leganjes sa 3:0 u utakmici 24. kola Primere.

Gosti iz predgrađa Madrida nisu imali skoro pa nikakve šanse protiv goropadnih domaćina. Ovo je Đironi bila šesta utakmica u sezoni protiv rivala iz Madrida i nijednu nisu izgubili. A govorimo i o rivalima kao što su Real, Atletiko i Hetafe.

Veliki posao Đirona je obavila već u prvom poluvremenu kada je stigla do dva gola prednosti. U 23. minutu Kristijan Stuani je iskoristio penal i nagovestio konačan ishod.

Prednost domaćina duplirao je, 13 minuta kasnije, vezista Portu koji je iskoristio dodavanje Aleksa Granela.

Ovaj momak je večeras baš bio raspoložen da namešta golove, pa je i pet minuta pre kraja asistirao Huanpeu koji je postavio konačan rezultat.

Fudbalerima Leganjesa ovo je, računajući i Kup kralja, bio treći uzastopni poraz i to bez postignutog gola, a taj niz produžio se i na četiri meča ako se uračuna i remi protiv Hetafea u meču odigranom 4. februara.