""
""

Glavobolja za Aspirindžije i Hipiju: Hofenhajm zadao deveti udarac Bajeru, koji tone sve dublje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.03.14. | 19:47

Leverkuzen se dva puta vraćao, ali se tvrdoglavost isplatila gostima, koji su im naneli osmi poraz od poslednjih devet utakmica

Do pre samo nekoliko nedelja fudbaleri Bajera iz Leverkuzena bili su u u igri za trofej u Ligi šampiona, Kupu i za drugu poziciju u Bundesligi. Sada, posle devete uzastopne utakmice bez trijumfa, odnosno osmog poraza, Aspirindžije su ispale iz Kupa od Kajzerslauterna, Ligi šampiona od PSŽ, a sada će morati i da strepe i za četvrtu poziciju na tabeli, pošto su na svom terenu doživeli još jedan veliki neuspeh, a ulogu dželata preuzeo je neverovatni Hofenhajm - 3:2.

Tim koji je ove sezone postigao čak 57 golova, po čemu je treći najuspešniji u Bundesligi (Bajern 76, Dortmund 59), uspeo je da primi čak jedan više od toga, zbog čega je najgori u šampionatu, ali se i pored toga drži na sigurnoj koti deset, koja garantuje opstanak u eliti nemačkog fudbala.

Interesantno, Leverkuzen je dva puta uspevao da anulira zaostatak, ali su gosti tri puta izlazili na kraj sa protivničkim odbranama i tako upisali zasluženu pobedu, posle dva vezana poraza.

Prvi pogodak viđen je već u 14. minutu, kada je Sejad Salihović sa bele tačke matirao Lena, nakon što je Roberto Hilbert igrao rukom u svom šesnaestercu.

U 39. minutu Štefan Kisling je uspeo da izjednači rezultat posle pogotka glavom iz vrlo teške pozicije i tako vrati Bajer u život, ali... Već u sledećem napadu Kevin Foland je ugasio nadu domaćina posle sjajne individualne akcije. Nanizao je mladi Nemac nekoliko protivničkih igrača, pucao sa ivice šesnaesterca i zatresao mrežu.

Početkom drugog dela igre, tačnije u 54. minutu, Simon Rolfes je prelepim lob udarcem još jednom probudio uspavanog diva, a posle vrlo mirnih pola sata igre, Antoni Modest je u srcu kaznenog prostora primio jedno precizno dodavanje od Jonsona sa desne strane i još jednom naterao Lena da vadi loptu iz mreže, čime je zadao još jednu tešku glavobolju domaćinu...