"Brenetov udarac"

Holanđani ipak imaju nuklearno oružje: Brenet bombom sa 30 metara probušio mrežu i Cvole (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.04.15. | 21:56

Vajnaldum načeo rivala zajedno sa partnerom u zločinu Narsingom, Van Hintum vicešampion asistencija među defanzivcima

Brenetov udaracMalo je ekipa sa kojima je PSV imao negativan učinak u dve prethodne sezone, a Cvole je jedna od njih, Filipsovci su imali samo jednu pobedu u poslednjih četiri duela sa Davidom holandskog fudbala, sve dok sa 30 metara nije sevnula desnica Džošue Breneta i pokrenula ekipu ka prvom trijumfu Filipa Kokua nad Cvoleom – 3:1 (1:1).

Lider holandskog prvenstva je odlično startovao pošto je ponovo sarađivao tandem Lusijano Narsing Džordžinjo Vajnaldum, i to već u 12. minutu kada je kapiten PSV-a zakucao loptu na asistenciju krilnog igrača, od poslednjih šest dodavanja za gol Narsinga, četiri su bile namenjene vezisti.

Cvole je pokazao da i on ima mašinu za asistencije u svojim redovima – Barta van Hintuma, pošto je  levi bek gostiju u 34. minutu zabeležio sedmu asistenciju u sezoni za gol Majkela van der Verfa u 34. minutu te samo Džetro Viljems ima više dodavanja za gol od njega u kategoriji defanzivaca Eredivizije – 11.

Drugo poluvreme je počelo na najbolji mogući način otvorio Džošua Brenet i fantastičnu sezonu PSV-a obeležio najboljim golom prvenstva, u 50. minutu je pokupio loptu na polovini i sa 30 metara furizonim udarcem punom pokazao da lider šampionata ne može biti zaustavljen. Čekao je prvi gol 29 utakmica, a i te kako ga je vredelo čekati.

Kada je sve već bilo gotovo, u 94. minutu, Luk de Jong je iskoristio uspavanost defanzivaca gostujuće ekipe i savladao nezainteresovanog golmana sa ivice kaznenog.

Ne samo da PSV krstari ka prvoj tituli šampiona Holandije od 2008. godine već to radi u velikom stilu.