"Tragičar: Golman Cvolea"

Golman Cvolea častio Ajaks, Pantić i Dauda samo gledali pobedu Vitesea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.15. | 16:15

Belgijanac Padoa katastofalnom greškom u 37. minutu omogućio lideru da slavi na gostovanju

Tragičar: Golman Cvolea

Prvoplasirani Ajaks je opet pobegao Fajenordu na tri boda razlike na vrhu tabele, a nakon rutinskog trijumfa na gostovanju u Cvoleu - 0:2 (0:1).

Vodeći pogodak za Kopljanike postigao je Amin Junes u 37. minutu, a na tome treba da zahvali golmanu domaćina Kevinu Beogoi koji je smešnom intervencijom omogućio 22-godišnjem napadaču da postigne peti gol u sezoni. Dijks je centrirao sa leve strane, Belgijanac pošao na loptu koja ga je preskočila i pala na nogu Junesu koji je postigao vodeći gol.

U samom finišu, tačnije u 87. minutu gosti su stigli do još jednog pogotka, a strelac je bio Južnoafrikanac Tulani Serero, koji je nekoliko minuta ranije ušao sa klupe umesto Poljaka Milika. Nakon dobre akcije i asistendije Šenea, tamnoputi napadač je postigao pogdak kojim je Ajaks overio nova tri boda i 11 pobedu u šampionatu Holandije.

Ceo meč za goste odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj koji je bio standardno dobar u dresu Ajaksa.

U uvodnom meču dana Vitese je savladao NEC sa 1:0, lepim pogotkom Gruzijca Valerija Kazaišvilija početkom drugog poluvremena. Ovim trijumfom domaćin je prestigao tim iz Nejmegena na tabeli na petoj poziciji, a za Vitese na ovom meču nisu nastupili na Abiola Dauda, a ni Danilo Pantić, koji su celu utakmicu presedeli na klupi.

Utreht je u ludom meču punom preokreta savladao Herakles sa 4:2, a heroj trijumfa bio je Francuz Sebastijan Aler koji je dao dva gola u samom finišu 85. i 87. minutu. Trijumf domaćina dobija na značaju ako se zna da su ga izvojevali sa igračem manje jer su celo drugo poluvreme igrali bez isključenog Konboja.

Važan trijumf zabeležio je i Groningen koji je na meču sa Den Hagom stigao do preokreta u drugom poluvremenu - 2:1 (0:1), a pogodak odluke postigao je Deni Hesen u šestom minutu nadoknade vremena.