""
""

Golovi, tuča, crveni kartoni i pobeda Bajera u Rajnskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.16. | 19:35

Kakav meč u Kelnu! Bajer Leverkuzen je slavio sa 2:0 u rajnskom derbiju odigranom u okviru 29. kola Bundeslige, a pored golova, veoma interesantno je bilo u sudijskoj nadoknadi kada su oba tima ostala sa igračem manje zbog koškanja.

Bajeru je ovaj trijumf bio izuzetno važan jer se osamio na četvrtom mestu na tabeli i sada se nalazi na pravom kursu ka kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Gosti iz Leverkuzena su ceo posao završili su za pet minuta u završnici prvog poluvremena. Kreator pobede Bajera bio je veoma raspoloženi Karim Belarabi koji je namestio oba gola.

Prvo je u 39. minutu lepo proigrao Julijana Branta, a ovaj zakucao loptu u mrežu, a onda je asistirao i Ćićaritu Ernandezu.

I to je otprilike bilo sve kada je u pitanju dilema oko konačnog pobednika ove utakmice.

Ipak, potrudili su se fudbaleri oba tima da gledaocima bude interesantno u završnici. U šestom minutu nadoknade Bitenkur je pokosio igrača Bajera Admira Mehmedija. U koškanju koje je usledilo crvene kartone su zaradili Bitenkur sa jedne i Vendel sa druge strane.

Srpski internacionalac Filip Mladenović igrao je za Keln od 46. minuta kada je zamenio Kevina Fogta.