GOOOLČINA! Ovo je onaj stari Memfis Depaj - dva komada, jedan s centra! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.17. | 18:57

I to nije jedini prelep gol sa ove utakmice…

Memfis Depaj je u Lionu oživeo karijeru i opet postiže spektakularne golove kao nekada u PSV Ajndhovenu kada je zaludeo fudbalsku Evropu i obezbedio transfer u Mančester Junajted gde mu se karijera sunovratila.

Holanđanin je danas postigao dva pogotka u pobedi Liona nad Tuluzom od 4:0, a drugi je apsolutno spektakularan pošto je fenomenalnim lob udarcem sa centra matirao 18-godišnjeg Albana Lafona. Gotovo sigurno, ovo je gol kola u Evropi ovog vikenda i jedan od golova sezone u Evropi.

I kada ne igra Aleksandar Lakazet, Lion ima moćne adute koji prave prevagu u prvenstvu protiv slabijih rivala. Depaj je jedan od njih i za sada sjajno koristi šansu koju mu Lion daje. Posle velikog preokreta i pobede nad Romom u Ligi Evrope, Lion je danas bio ubedljiv i u prvenstvu.

Trener Ženesio je odlučio da odmori neke od nosilaca igre poput Lakazeta i Tolizoa, Valbuena i Gezal su ušli tek u drugom poluvremenu, ali i bez ovih igrača je Tuluz bio lak plen.

Lion je poveo u 36. minutu uz mnogo sreće. Desni bek Žale se ubacio napred i šutirao iskosa, a lopta je prvo zakačila nekog od protivničkih igrača i potom se od prečke odbila u mrežu mladog Lafona. Potom je 20-godišnji Maks Korne pokazao da je dostojan naslednik Lakazeta kada ovaj napusti klub. Postigao je prelep gol u 47. minutu posle lopte Depaja. Napravio je biciklicu, pobegao čuvaru i onda sa 16 metara lansirao projektil pod prečku Tuluzovog gola.

Depaj je povisio na 3:0 pošto je preciznim udarcem iskosa prevario Lafona, a onda je u 82. minutu napravio potez utakmice.